Cesis 1.-3.november 2018

with Kommentaare pole

Lühikokkuvõte meie toredast reisist Cesises. 🙂

Rakvere Eragümnaasium-il ja Muusika-ja Kunstikool Kauril oli Cesisesse sõiduks kaks eesmärki.

Rakvere Eragümnaasiumi ja Kaurikooli juhtkonda ja õpetajaid võttis vastu abilinnapea Lolita Kokina, kellega koos külastati Cesise I põhikooli – muusikakallakuga üldhariduskooli ja kuus aastat tegutsenud väikest erakooli.

Cesise linn on huvitatud koolidevahelisest tihedamast koostööst ja pandi paika ka järgmised kohtumised.

Külaskäigu teine eesmärk oli esineda 4×100 ühiskontserdil. Kuna Läti Vabariik saab 100.aastaseks kõige viimasena baltiriikidest (18. november 2018), siis oli sealse muusikakooli eestvedamisel Cesise imeilusas kontserdimajas korraldatud õpilaste kontsert sõpruslinnadest- Soomest, Leedust ja Eestist (Rakverest).

Kontsert oli kaheosaline. Soomest esinesid kitarristid, Leedust kandlemängijad, Eestist Kaurikooli käsikellade ansambel, SO-LA-RE ja Rakvere Eragümnaasiumi segakoor. Cesise poolt oli laval uhke ja võimas ~40 liikmeline laste puhkpilliorkester.

Cesise muusikakooli ja Muusika- ja Kunstikool Kauri seob juba 10.aastane sõprus. Kontserdid on toimunud nii Rakveres kui ka Cesises.