Muusika- ja Kunstikooli Kaur balletiklass avati Rakveres 2000 aastal Teejuhiks lastele klassikalise tantsu maailma sai endine balletisolist Janis Garancis.12 aasta jooksul on koolis algteadmisi balletist saanud üle 400 õpilase. Rakvere linnavalitsus on Kaurikooli tunnustanud aasta tegijana balletiõppe toomisel Rakverre, balleti laiemal tutvustamisel Lääne-Virumaal. Huvi klassikalise tantsu  õpingute vastu on kasvanud iga aasta. Praegu õpib koolis seda 80 õpilast vanuses 4-19 eluaastat. Võimalik alustada juba lasteaialastel eelklassis ja edasi õppida alg- ning põhiõppes. Tunnid toimuvad 2-3 korda nädalas. Kaurikool on huvihariduskool, mis annab võimaluse soovi korral õpingute jätkamiseks ka professionaalse tantsijaelukutse omandamiseks. 2011 alustas teise õpetajana tööd Liis Niller. Huvikool teeb koostööd Eesti Tantsuagentuuri õpetajate Piret Viikholmi ja Dagmar Rang-Saaliga. Koostöös Jõhvi Kontserdimajaga, Rakvere Teatri ja Rakvere Kultuurikeskusega korraldab Muusika- ja Kunstikool Kaur laste Balletifestivali Rakveres. Kooli siht on avastada talente, arendada loovust ja ilumeelt, parandada kehahoidu, vastupidavust, tahtejõudu ja anda üldkultuurilisi teadmisi.